VYRŲ STILIUS: VERTA ŽINOTI!

  • Prie kostiumo dera ryšėti kaklaraištį. Kaklaraištis ir kostiumas – neatskiriamos aprangos dalys. Prie sportinio ar klubinio stiliaus švarko kaklaraištis nebūtinas. Varlytės dažniausiai ryšimos su smokingu arba fraku.
  • Dalykinėje aprangoje raštų įvairovė neleistina. Prasto skonio ženklas yra vienu metu vilkėti languotus marškinius, dryžuotą kostiumą ir ryšėti gėlėtą kaklaraištį. Norint išvengti nevykusių derinių, reikia laikytis tokio principo: tik vienas iš trijų elementų – kostiumas, marškiniai arba kaklaraištis – gali būti margas.
  • Kaklaraištis turi būti šviesesnis už kostiumą ir tamsesnis už marškinius. Jei kaklaraištis raštuotas, raštų stambumas turi būti atvirkščiai proporcingas amžiui – kuo garbingesnis amžius, tuo smulkesnis turėtų būti raštas.
  • Su kostiumu dėvimi marškiniai turi būti kiek ilgesnėmis rankovėmis – iš po švarko rankovių kyšantys marškinių rankogaliai suteikia aprangai elegantiškumo. Tiesa, tada rankogalius patartina susegti sąsagomis.
  • Languotų marškinių nederėtų vilktis prie kostiumo.
  • Prie kostiumo labiausiai tinka tamsios, neutralios spalvos kojinės: juodos, tamsiai mėlynos, tamsiai pilkos, su neryškiais smulkiais raštais. Kojinių spalva visada turi būti tamsesnė nei kelnių. Kojinės turtėtų būti tokio ilgio, kad atsisėdus ir užkėlus koją ant kojos nesimatytų nuogos blauzdos.
  • Prie oficialios aprangos reikėtų derinti geros kokybės juodos odos batus odiniais padais. Leistini ir anglių ar rudos spalvos batai. Šviesios avalynės reikėtų vengti. Svarbiausia taisyklė – batai turi būti tamsesni už kelnes.
  • Oficialiame renginyje švarkas turi būti užsegtas. Į patalpas būtina įžengti taip pat tik užsagstytu švarku. Šis reikalavimas taikomas įeinant į restoraną, pasitarimo patalpą, netgi į kino teatro salę. Atsisegti visas švarko sagas galima tik pietaujant arba sėdint teatro krėsle. Atsistojus būtina užsisegti bent viršutinę švarko sagą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s